termowizyjne systemy wspomagania wykrywania wirusów

WYKRYJ ZAGROŻENIE PRZED JEGO ROZPRZESTRZENIENIEM
SETKI OSÓB ZARAŻONYCH W NASZYM KRAJU

Od początku 2020 roku świat zalewa fala zakażeń nowym przeciwnikiem człowieka jakim jest koronawirus SARS-CoV-2. To bardzo groźny wróg którego tak naprawdę jeszcze nie znamy i zajmie trochę czasu zanim go opanujemy.

Dlaczego nikt już nie wspomina o wirusie grypy hiszpanki lub eboli czy denga. Prawda, ebola czy denga to dla nas dość egzotyczna nazwa, za to ma ona wspólną cechę dla bliżej nam znanych zarazków o nazwie wirusy.

Okres wiosny i jesieni to doskonałe warunki bytowania dla tych bestii. Komunikaty prasowe nie są optymistyczne i potwierdzają że z koronawirusem możemy się zmagać aż do lata lub dłużej.

JAK MAMY 
SIĘ BRONIĆ
ZAPOBIEGAĆ
ZWALCZAĆ

Obecnie na świecie profilaktycznie bada się temperatury podróżnych w celu wykrycia przedwczesnego stadium zakażenia się wirusem. 

„Pewne wirusy wykazują zdolność do bardzo szybkiej, w porównaniu z mikroorganizmami, zmienności antygenowej, adaptacji do dotychczas odpornego na nie gospodarza, zmiany tropizmu (powinowactwa). Do wirusów łatwo ulegającym zmianom należą wirusy grypy, pryszczycy, wirusy Echo”

Wspólną cechą wszystkich wirusów są objawy wywołane przez gorączkę, organizm broni się poprzez ciepło.

  • 37-38,0 °C – stan podgorączkowy
  • 38,0-38,5 °C – gorączka nieznaczna
  • 38,5-39,5 °C – gorączka umiarkowana
  • 39,5-40,5 °C – gorączka znaczna
  • 40,5-41,0 °C – gorączka wysoka
  • >41 °C – hiperpireksja

Skupiska ludzi stwarzają łakomy kąsek dla różnego rodzaju wirusów i bakterii. Bardzo często nieświadomi sprowadzamy do domu chorobę która może potem przejść na resztę domowników. Najczęstszym rodzajem wirusa w polsce z jakim mamy do czynienia to wirus grypy.

„Grypa trapiła ludzkość od starożytności. Opisana została już przez Hipokratesa w roku 412 p.n.e. Pierwszy raz pandemię grypy zanotowano w wieku XVI. Kolejne fale zachorowań na grypę pojawiały się co kilkadziesiąt lat. Najbardziej zjadliwa pandemia grypy była wywołana przez szczep H1N1 i miała miejsce latach 1918–1919, która zyskała miano grypy „hiszpanki”. Podczas pandemii zmarło od 50 do 100 milionów osób, co stanowiło 3-5% populacji świata. Późniejsze epidemie nie były już tak groźne. Były to m.in. grypa azjatycka w 1957 roku (szczep H2N2) i grypa hongkong w 1968 roku (szczep H2N2). Rozwój odporności wśród ludzi oraz szczepienia przyczyniły się do ograniczenia rozwoju grypy w latach 80. i 90. XX wieku. Rozwój leków przeciw grypie był wolniejszy od rozwoju szczepionek. Amantadyna została dopuszczona w 1966 roku, prawie 30 lat później rozpoczęto rozwój inhibitorów neuraminidazy. Ostatnia pandemia grypy miała miejsce w latach 2009–2010, wywołana przez szczep H1N1″

Dzisiejsza technologia pozwala masowo zapobiegać migracjom wirusów między ludźmi za pomocą wczesnego wykrycia ich stadium. Każdy, ale to każdy rodzaj wirusa powoduje gorączkę którą już dzisiaj z pomocą techniki jesteśmy w stanie wykryć za pomocą kamery.

TECHNOLOGIA = 
RATUNEK
PRZYSZŁOŚĆ
BEZPIECZEŃSTWO

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kamer termowizyjnych

Wszystkie obiekty o temperaturze wyższej niż zero absolutne emitują spektrum promieniowania podczerwonego. Kamera przetwarza obraz promieniowania na wartości w skali szarości, dla których algorytm analityczny ustala i przekazuje wartości temperatur. Model pomiarowy bazuje na krzywej temperaturowej poziomu szarości i jest kalibrowany do ciała czarnego.

Jednym z głównych objawów infekcji wirusowych jest gorączka. Kamera termowizyjna z wysoką dokładnością pomiaru może wykryć podwyższoną temperaturę ludzkiego ciała
W przypadku warunków jakie panują obecnie zaleca się instalowanie kamer termicznych w miejscach o dużych skupieniu ludzi takich jak szkoły, kina, teatry, urzędy etc .

Wbudowane alarmy audio pozwalają szybko wykryć anomalię i zaalarmować personel!

Kamera termowizyjna może dokonać pomiaru temperatury każdej osoby w ciągu zaledwie jednej sekundy. Rozwiązanie to nie wprowadza dodatkowego czasu podczas normalnych zajęć i pracuje w tle.

Jeżeli sprawujesz opiekę nad obiektem o dużym przepływie ludzi, chcesz dodatkowo zabezpieczyć się przed roznoszeniem chorób generowanych przez wirusy. Skontaktuj się z naszymi specjalistami by indywidualnie stworzyli projekt pod Twoje wymagania.