systemy alarmowe sswin

Systemy alarmowe SSWiN to zespół urządzeń i oprogramowania służących najczęściej zabezpieczeniu danego obiektu lub mienia przed włamaniem (system alarmu włamania) lub pożarem (system przeciwpożarowy).

Systemy alarmowe SSWiN:

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na zbudowanie energicznego zespołu projektującego zaawansowane systemy alarmowe zabezpieczające osoby i mienie. Oferujemy usługi projektowania, instalowania i serwisu Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWN). Prowadzimy obsługę pogwarancyjną i rozbudowę większości systemów dostępnych na rynku krajowym. Zapewniamy kompleksową obsługę klienta, wykonanie audytu bezpieczeństwa, oceny ryzyka,  wykonania projektów technicznych oraz prac instalacyjnych. Projektując systemy kierujemy się najnowszymi i sprawdzonymi trendami w branży zabezpieczeń.

Systemy alarmowe SSWiN

to zespół urządzeń i oprogramowań służących najczęściej zabezpieczeniu danego obiektu lub mienia przed włamaniem (system alarmu włamania) lub pożarem (system przeciwpożarowy).

W systemach alarmu włamania często wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych, przejściach oraz innych miejscach, w których wzbudzenie czujnika spowoduje wywołanie alarmu. System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika.
Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze i zwiększają bezpieczeństwo obiektu .
Często dodatkowym elementem do systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego. Klawiatury kodowe posiadają funkcję wybierania kodu „pod przymusem”, która powoduje uruchomienie systemu alarmu napadu – cichy alarm, wezwanie ochrony.

W skład systemów alarmowych wchodzą:

  • centrala alarmowa – „serce” całego systemu, wyposażona w układ sterujący całym systemem, zasilacz i akumulator
  • klawiatura alarmowa – inaczej zwana manipulatorem kodowym, za pośrednictwem tego urządzenia użytkownik komunikuje się z centralą
  • różnego typu czujniki i detektory
  • sygnalizatory – urządzenia akustyczne lub akustyczno-optyczne sygnalizujące zadziałanie systemów alarmowego – alarm, sabotaż itp.
  • dialer telefoniczny – urządzenie przekazujące informacje na temat systemu – alarm, załączenie/wyłączenie czuwania – za pomocą sieci telefonii stacjonarnej
  • moduł GSM – urządzenie przekazujące informacje na temat systemu – alarm, załączenie/wyłączenie czuwania – za pomocą sieci komórkowej GSM
  • radiopowiadomienie – urządzenie przekazujące informacje na temat systemu – alarm, załączenie/wyłączenie czuwania – na odległość do kilkunastu kilometrów, za pomocą fal radiowych
  • radiolinia – nadajnik z pilotami umożliwiającymi załączenie/wyłączenie czuwania, wyzwolenie opóźnienia na wejście do obiektu, wyzwolenia alarmu napadowego.
OCHRONA 
OBWODOWA
ZEWNĘTRZNA
OBWODOWA
WEWNĘTRZNA
DODATKOWA

Ochrona zewnętrzna

Teren Twojej posesji zabezpieczy zewnętrzna dualna czujka ruchu AOD-210. Wysoka odporność na fałszywe alarmy oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne zwiększają skuteczność urządzenia. Wbudowany czujnik zmierzchu dodatkowo umożliwia sterowanie oświetleniem wokół domu, np. dostosowując je do stopnia zachmurzenia i pory dnia.

Ochrona obwodowa

Do wzmocnienia ochrony obwodowej, w ofercie znajdziesz czujkę kurtynową AOCD-260, przy pomocy której możesz zabezpieczyć nie tylko teren wzdłuż ogrodzenia, lecz także linię okien oraz wejścia. Na oknach zamontuj czujkę zbicia szyby AGD-200. Ponadto zastosuj uniwersalną AXD-200, którą możesz wykorzystać jako czujkę magnetyczną, wstrząsową albo położenia.

Ochrona wewnętrzna

Podstawą zabezpieczenia pomieszczeń przed włamaniem jest czujka PIR APD-200, która wykrywa obiekty emitujące ciepło. Są jednak miejsca (np. salon z kominkiem, kotłownia, przedsionek, garaż), w których lepiej poradzi sobie czujka dualna APMD-250. Zastosowano w niej dwie technologie detekcji, dzięki czemu reaguje nie tylko na ciepło, lecz także na ruch obiektu. Oba urządzenia posiadają funkcję Pet, zatem Twój pies będzie mógł swobodnie poruszać się po strefach, w których jest włączone czuwanie.

Ochrona dodatkowa

Czujka dymu i ciepła ASD-200 oraz czujka dymu ASD-250 (posiadająca certyfikat zgodności z normą EN 14604 dla czujek autonomicznych) zareagują już na pierwsze znamiona pożaru. Do wykrycia zalania możesz natomiast wykorzystać czujkę uniwersalną AXD-200.

Automatyka domowa

Do realizacji funkcji automatyki budynkowej wykorzystać można bezprzewodowe sterowniki ASW-200 (E/F) oraz ASW-210, jak również ekspandery wejść i wyjść przewodowych ACX-210 czy ACX-220. Umożliwiają one sterowanie różnymi urządzeniami, w tym zasilanymi z sieci 230 V AC (np. lampką nocną czy roletami). Zastosowanie w automatyce domowej ma także uniwersalna czujka AXD-200. Może ona sprawdzać temperaturę powietrza w pomieszczeniach i przekazywać te informacje do centrali, która będzie sterowała ogrzewaniem lub klimatyzacją tak, aby zapewnić Ci komfortowe warunki.

Sterowanie urządzeniami z poziomu centrali:​

Oświetlenie

Czy wychodząc pośpiesznie z domu zdarza Ci się zostawić w pokoju lub łazience włączone światło? Możesz temu zaradzić. Wewnętrzne czujki ruchu APD-200, APMD-250 doskonale sprawdzą się również do sterowania oświetleniem. Gdy, o określonych porach dnia, wykryją one Twoją obecność w danym pomieszczeniu, informacja ta zostanie przekazana do centrali, która włączy światło. Gdy tylko wyjdziesz poza pole detekcji czujek, po określonym czasie światło zostanie wyłączone. Zewnętrzna czujka ruchu AOD-210 pomoże w sterowaniu oświetleniem wokół domu – wybrane lampy będą się uruchamiać wyłącznie w momencie, gdy po zapadnięciu zmroku urządzenie wykryje ruch.

Urządzenia elektryczne

Możliwość automatycznego sterowania urządzeniami podłączonymi do gniazd zasilania pomaga w oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Mogąc lokalnie lub zdalnie wyłączać urządzenia, których praca jest w danej chwili zbędna, ograniczasz zużycie prądu do niezbędnego minimum. Dodatkowo w niektórych sytuacjach (np. pozostawienie włączonego żelazka) zastosowanie tej funkcji może zapobiec nieszczęściu.

Ogrzewanie

Czujka uniwersalna AXD-200 może przyczynić się do efektywniejszej pracy ogrzewania. Jeśli wykorzystasz urządzenie jako czujkę temperatury, przekaże ono do centrali alarmowej informację o tym, że w pomieszczeniu zrobiło się chłodniej, co uruchomi ogrzewanie. Gdy temperatura osiągnie wymaganą wartość – centrala automatycznie wyłączy instalację, lub przełączy ją w tryb eco. AXD-200 może być również czujką magnetyczną, którą montuje się na oknach – gdy je otworzysz, centrala alarmowa wyłączy ogrzewanie. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w których ciepło „ucieka” z pomieszczeń.

Każdy klient jest dla nas wyjątkowy dlatego zawsze do każdego podchodzimy indywidualnie. Wykonane przez nas instalacje alarmowe pozwolą zabezpieczyć się przed niepożądanymi zdarzeniami i zyskać pewność, że Twoje mienie jest bezpieczne. Skontaktuj się z naszymi specjalistami w celu uzyskania oferty stworzonej specjalnie dla Ciebie.