AUTOMATYKA BUDYNKOWA

Automatyka budynkowa to szereg urządzeń wspomagających nasze codzienne życie. Rodzajów tych urządzeń jest tak wiele że nie sposób ich wszystkich wymienić, dlatego skupimy się na tych najpopularniejszych.

Do automatyki budynkowej można śmiało zaliczyć drzwi automatyczne, sterowanie oświetleniem, roletami, wyciągi wentylacyjne czy kontrola zasilania. Oczywiście elementów tej układanki jest o wiele więcej, a całość skupia jeden komputer który zarządza nimi.

Automatyki budynkowej nie należy mylić z inteligentnym domem gdyż jest ona o wiele bardziej rozbudowana i przystosowana raczej do budynków wielkopowierzchniowych. Odsyłamy do filmu który szerzej wyjaśnia wspomniane zagadnienia i pozwoli zrozumieć różnice.

Automatyka daje możliwość wszechstronnego sterowania urządzeniami znajdującymi się w obiekcie. Poza tym urządzenia można zaprogramować, by w odpowiedni sposób komunikowały się między sobą, co powoduje, że ingerencja człowieka staje się niepotrzebna lub ograniczona.

Stosowanie automatyki budynkowej ma na celu zwiększenie komfortu użytkowników danego obiektu, ich bezpieczeństwa, a także ograniczenie zużycia energii. Systemy automatyki budynkowej stanowią duże ułatwienie zwłaszcza w centrach handlowych, biurach czy halach produkcyjnych.

Sterowanie możliwe jest za pomocą przycisków, laptopów, tabletów, telefonów komórkowych, komunikatów głosowych, a nawet myśli. Większość systemów automatyki budynkowej umożliwia sterowanie poprzez internet.

JEŻELI JESTEŚ ZARZĄDCĄ OBIEKTU WIELKOPOWIERZCHNIOWEGO I POSZUKUJESZ GODNEGO ZAUFANIA WYKONAWCY TO SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. NASZE WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE W ZAKRESIE AUTOMATYKI I TELEINFORMATYKI POZWALA TWORZYĆ UNIKALNE SYSTEMY DOSTOSOWANE DO POTRZEB BUDYNKÓW I KLIENTA. NASI SPECJALIŚCI SĄ GOTOWI NA KAŻDE WYZWANIE PROJEKTOWE.