systemy
telewizji satelitarnej

Od wielu lat specjalizujemy się w technice telewizji kablowej i satelitarnej. W naszej ofercie znajdą Państwo kompleksowe instalacje od projektu do podłączenia ostatniego odbiornika.

Systemy telewizji satelitarnej

Systemy telewizji naziemnej i satelitarnej tworzą wspólnie budynkowy system multiswitchowy, będący rozwinięciem dawnych instalacji typu AZART. Kładziemy duży nacisk na jakość wykonania oraz sprzęt i materiały używane do budowy systemów wielorodzinnych. Korzystając ze sprzętu wysokiej jakości jesteśmy w stanie zapewnić Państwu bezawaryjną pracę na wiele lat co w przypadku instalacji wielorodzinnych ma bardzo duże znaczenie dla osób korzystających z instalacji.

Nasza bogata wiedza techniczna poparta wykonanymi licznymi instalacjami, doświadczona i wykwalifikowana kadra inżynierska, własne zaplecze techniczne oraz bieżące wparcie technologiczne najlepszych producentów urządzeń dają nam możliwość wykonywania dla Państwa usług o najwyższej jakości. Jesteśmy ukierunkowani na kompleksowe wsparcie dla naszych Klientów, nasi technicy są w stanie dojechać na każde zgłoszenie serwisowe w ciągu całej doby 24h 7dni w tygodniu. Zapewniamy wieloletnie wsparcie w trakcie całego okresu eksploatacji oraz w okresie pogwarancyjnym. Dla nas najważniejsza jest ciągła i efektywna współpraca z naszymi Klientami.

Systemy multiswitchowe w najnowszej technologii

Wykonaliśmy wiele instalacji multiswitchowych nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również w biurowcach, biurach maklerskich oraz u licznych klientów związanych bezpośrednio z techniką telewizyjną. Przy projektowaniu i rozbudowie systemów zawsze proponujemy najnowszą i sprawdzoną technologię w oparciu o założenia Klienta i najwyższą jakość urządzeń przeznaczonych do realizacji zlecenia.

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego? Mieszkania? Hotelu? Skontaktuj się z nami w celu uzyskania personalizowanej oferty stworzonej specjalnie dla Ciebie!

Instalacja satelitarna wielorodzinna

Instalacja satelitarna wielorodzinna jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkań, w których planujemy instalację kilku lub kilkunastu telewizorów z dostępem do kanałów TV-SAT. Instalacja wielorodzinna jest niezbędnym rozwiązaniem ograniczającym koszty instalacji indywidualnych oraz zmniejszającą ilość urządzeń do odbioru telewizji. Najczęściej wykonywane dla wspólnot mieszkaniowych, bloków, pensjonatów oraz domów wczasowych. Wszędzie tam, gdzie potrzeba jest podziału sygnału na wiele odbiorników. Infrastruktura instalacji gwarantuje pełną estetykę wykonania oraz brak ingerencji w elewację budynku. Wszyscy mieszkańcy mają dostęp do audycji radiowych i telewizyjnych, bez konieczności montażu indywidualnych anten.

Instalacja satelitarna hotelowa

To niezawodne rozwiązanie dzięki, którym Hotel może zapewnić swoim gościom dostęp na odpowiednim poziomie do jednego z głównych mediów – telewizji bez konieczności użycia przy każdym odbiorniku dekodera. Instalacja hotelowa jest podstawowym elementem przyczyniającym się do czerpania zysków przez obiekt. Kolejnym plusem wykorzystania instalacji hotelowych jest jest prostota obsługi, gdyż gość posługuje się tylko pilotem od telewizora przy wyborze programów a Hotel nie jest narażony także na kradzieże dekoderów oraz kart kodowych.

Telewizja satelitarna jest to telewizja wykorzystująca nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi oraz odbiorniki instalowane w miejscach odbioru telewizji. Cechą charakterystyczną tego sposobu emisji jest możliwość pokrycia sygnałem dobrej jakości ogromnych obszarów z wykorzystaniem tylko jednego nadajnika i milionów odbiorników oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub koszty związane z inwestycją są zbyt wysokie.

Telewizja satelitarna to system nadawania programów telewizyjnych przeznaczonych do odbioru przez indywidualnych odbiorców za pomocą prostych urządzeń składających się z anteny satelitarnej i odbiornika satelitarnego podłączonego do standardowego odbiornika telewizyjnego. Sygnał jest wysyłany z ośrodka nadawczego łączem mikrofalowym (Up-link) do satelity znajdującego się na ustalonej pozycji orbity geostacjonarnej. Przekaźnik zamontowany na pokładzie satelity nadaje odebrany sygnał z powrotem w kierunku Ziemi (Down-link) pokrywając zasięgiem określony obszar powierzchni, w innym zakresie częstotliwości, niż sygnały nadawane w kierunku satelity. Na jednym satelicie znajduje się wiele takich przekaźników. Początkowo użytkowane były systemy analogowe, obecnie są to systemy niemal wyłącznie cyfrowe (30 kwietnia 2012 w Europie zakończono analogową emisję satelitarną).

Odbiorniki satelitarne

Rynek w Polsce oferuje bardzo dużą gamę urządzeń pozwalających na odbiór telewizji satelitarnej. Od najprostszych, umożliwiających odbiór jedynie programów free-to-air, z jednej lub wielu pozycji satelitarnych, po odbiorniki umożliwiające odbiór programów kodowanych, ale również nagrywanie kanałów na wbudowany lub dołączany dysk twardy lub pamięć zewnętrzną.

Wśród typów odbiorników można wyróżnić:

  • odbiorniki FTA – umożliwiają odbiór jedynie kanałów free-to-air (najprostsze i najtańsze rozwiązanie, brak opłat za oglądanie kanałów)
  • odbiorniki z wbudowanym modułem dostępu warunkowego – pozwalają na odbiór, oprócz kanałów FTA, dodatkowo kanałów kodowanych w jednym, ściśle określonym systemie kodowania lub w kilku różnych systemach
  • odbiorniki CI (Common Interface) – pozwalają dodatkowo na instalację zewnętrznego modułu dostępu warunkowego, a tym samym umożliwiają odbiór, oprócz kanałów FTA, kanałów kodowanych w jednym, ściśle określonym systemie kodowania lub w kilku różnych systemach
  • odbiorniki platform cyfrowych (dedykowane) – umożliwiają odbiór, oprócz kanałów danej platformy, w mniejszym (CYFRA+, n) lub większym (Cyfrowy Polsat) zakresie także kanałów FTA, najczęściej działają jedynie z kartą platformy (wyjęcie karty powoduje natychmiastową blokadę odbiornika);
  • odbiorniki z kartą sieciową lub wbudowanym dyskiem twardym – pozwalają na nagrywanie programów, udostępnianie ich w sieci, zatrzymanie emisji programu i późniejsze jej odtworzenie, przewijanie programów telewizyjnych itp.
  • odbiorniki bazowane na systemie Linux, najbardziej konfigurowalny sprzęt, duża liczba dodatków pisanych przez użytkowników, możliwość dopisywania własnych funkcji
  • odbiorniki MPEG-4, HDTV – najdroższa i wciąż mało popularna grupa odbiorników, umożliwia odbiór programów w nowym systemie kodowania obrazu (H.264), telewizji wysokiej rozdzielczości (max. 1920×1080)
Platformy cyfrowej telewizji satelitarnej w Polsce:
  • Cyfrowy Polsat
  • nc + (platforma cyfrowa)
  • Telewizja na Kartę
  • Neostrada z telewizją
  • CYFRA+ (do 2013 roku)
  • n (do 2013 roku)
Przykładowe instalacje antenowe TV, SAT, WLAN, GSM:
  • Instalacje w budynkach jednorodzinnych
  • Domowe instalacje DVB-T
  • Domowe instalacje telewizyjno-teletechniczne
  • Instalacje w budynkach wielorodzinnych
  • Instalacja przelotowa, jeden satelita, 8 – 40 gniazd.
  • Instalacja przelotowa, dwa satelity, 8 – 40 gniazd.
  • Instalacja odgałęźna, jeden satelita, 30 – 120 gniazd.
  • Instalacja odgałęźna, dwa satelity, 60 – 1000 gniazd.
  • Instalacje osiedlowe
  • DVB-T i telewizja analogowa w nowoczesnej zbiorczej instalacji antenowej
  • Wprowadzanie sygnału z kamer do instalacji telewizyjnej
  • Wprowadzanie sygnału z kamer do instalacji magistralnej – sygnał analogowy
  • Wprowadzanie sygnału z kamer do instalacji magistralnej – sygnał cyfrowy
  • Emisja reklam Klienta w systemach wilorodzinnych na każdym odbiorniku TV