monitoring i telewizja przemysłowa (cctv)
Najpopularniejszy na świecie system pozwalający śledzić z odległości zdarzenia przy jednoczesnym rejestrowaniu obrazu. Może się on składać przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych jednocześnie. Kręgosłupem tego systemu są głównie rejestratory i kamery, z których obraz jest transmitowany do centrum odbiorczego, gdzie personel na monitorach może obserwować rejestrowane zdarzenia.
Monitoring Telewizja przemysłowa CCTV
Jest to system przekazywania obrazu (rzadziej w połączeniu z dźwiękiem) z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery. Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań ale może być również udostępniony przez Internet dla określonych użytkowników. Dziś pojęcie telewizji przemysłowej zostaje powoli wypierane przez „monitoring video”, co jest właściwie anglicyzmem, lecz skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę przedmiotu, o którym mówi. Telewizja przemysłowa obecna jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, ulice miast, place itp.
Obecnie coraz częściej funkcjonuje nazwa telewizyjne systemy dozorowe zamiast przestarzałego terminu jakim jest telewizja przemysłowa. Według nowszej definicji Telewizyjne systemy dozorowe – to zespoły środków technicznych i programowych przeznaczonych do obserwacji, wykrywania, rejestrowania oraz sygnalizowania warunków wskazujących na istnienie niebezpieczeństwa powstania szkód lub zagrożeń osób i mienia. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
Każdą instalację wykonujemy z dbałością o najmniejsze szczegóły co zapewnia Państwu wysoką jakość wykonania oraz trwałe zabezpieczenie sprzętu na długie lata. W swojej ofercie posiadamy również kamery ukryte w różnych przedmiotach, są to tak zwane kamery szpiegowskie. Najczęściej wykorzystywane w przypadku podejrzeń o kradzież i chęci „złapania za rękę” sprawcy.
Instalacje systemów dozorowych to nasza specjalność. Wykorzystując najnowsze rozwiązania możemy zaoferować Państwu szeroki wachlarz rozwiązań i możliwości z wykorzystaniem kamer.
Projektujemy i wdrażamy systemy rozległe, zintegrowane z systemami bezpieczeństwa.
Kamera do monitoringu to jeden z najważniejszych elementów systemu dozoru wizyjnego. Istotna jest przede wszystkim ich jakość oraz dopasowanie do konkretnego typu zastosowania. W połączeniu z odpowiednim rozmieszczeniem pozwoli to skutecznie zabezpieczyć obiekt.
No dobrze, ale jakie kamery wybrać? Parametry wybranych kamer do monitoringu powinny być zgodne nie tylko z warunkami, w których będą pracować, ale również z technologią obsługiwaną przez rejestrator do monitoringu. Obecnie na rynku dostępne są kamery do monitoringu pracujące w technologiach AHD, HD-CVI, HD-TVI i Kamery IP – możesz więc dopasować odpowiednie urządzenia do każdego systemu.
Poszczególne modele różnią się też:
• rozdzielczością – im wyższa, tym lepsza jakość obrazu,
• kształtem – odpowiadającym m.in. za pole widzenia oraz rodzaj montażu,
• obecnością technologii IR – pozwalającą na nagrywanie wyraźnego obrazu w ciemności.
Systemy monitoringu CCTV IP
Monitoring IP jest nowoczesną technologią do budowania systemów telewizji CCTV, opartą o protokół sieciowy IP, pozwalający na pracę kamer bezpośrednio w sieci LAN. Dzięki temu instalacja monitoringu może być rozwinięta o dowolną ilość kamer, a jedynym czynnikiem limitującym jest przepustowość sieci.
Kamery IP charakteryzują się znacznie wyższą rozdzielczością nagrywania, dochodzącą nawet do 12Mpx. Poprzez wykorzystanie architektury sieci LAN może być dowolnie rozbudowywany z wykorzystaniem innych aktywnych urządzeń sieciowych, takich jak systemy wideodomofonowe IP.
PoE – Zasilanie i transmisja sygnału
Dużą przewagą systemów IP jest też zastosowanie switch’y PoE (Power over Ethernet). Systemy IP posiadające funkcję PoE wykorzystują do rozprowadzenia zasilania ten sam przewód UTP, którym jest transmitowany sygnał wideo. Ogranicza to znaczącą koszty, eliminując potrzebę przygotowania dodatkowej instalacji elektrycznej przy tworzeniu systemu monitoringu IP.Monitoring IP jest idealnym wyborem jako monitoring do domu i wszędzie tam, gdzie od systemu wizyjnego, wymaga się rejestrowania bardzo szczegółowego obrazu. Unikalną zaletą tej technologii jest możliwość pracy kamer IP, w środowisku sieci LAN. Podłączenie kamer realizowane jest przez przewód sieciowy UTP, zakończony wtykiem RJ-45.
Nieograniczony zasięg
Monitoring IP to bardzo wysoka jakość obrazu
Możliwość zasilania kamer IP przez PoE
Monitoring IP ma dużą odporność na zakłócenia
Możliwość przesyłania wielu informacji
Monitorowanie oraz zarządzanie z dowolnej lokalizacji
Możliwość łatwej rozbudowy
Niższe koszty instalacji
Połączenie kamer i rejestratorów – Switche PoE