Sieci komputerowe LAN WI-FI

8Sieci komputerowe LAN WI-FI to zbiór komputerów i innych urządzeń połączonych ze sobą kanałami komunikacyjnymi za pomocą kabla skrętki, światłowodu lub bezprzewodowo. Umożliwia wzajemne przekazywanie informacji oraz udostępnianie zasobów własnych między podłączonymi do niej urządzeniami, tzw. „punktami sieci”. Każda sieć jest przez nas projektowana w taki sposób aby była bezpieczna oraz bezawaryjna.

Głównym przeznaczeniem sieci komputerowej, ideą dla której została stworzona i wciąż jest ulepszana i rozwijana to ułatwienie komunikacji pomiędzy ludźmi, będącymi faktycznymi użytkownikami sieci. Sieć umożliwia łatwy i szybki dostęp do publikowanych danych, jak również otwiera techniczną możliwość tworzenia i korzystania ze wspólnych zasobów informacji i zasobów danych. W sensie prawnym i w pewnym przybliżeniu, użytkownicy sieci komputerowej są również jej beneficjentami.

Zajmujemy się modernizacją istniejących sieci oraz kompleksowym wykonawstwem infrastruktury sieciowej od projektu po założenie ostatniego gniazda. Zwracamy szczególna uwagę na bezpieczeństwo dokumentów i ważnych danych umieszczonych w stacjach roboczych. Wprowadzamy i zarządzamy uprawnieniami aby ograniczyć dostęp do plików dla konkretnych użytkowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo plików w sieci lokalnej. Tworzymy zaawansowane systemy backupowe umożliwiające przywrócenie kopi zapasowej danego pliku czy nawet całego systemu wraz z ustawieniami programów i wszystkimi plikami z danego dnia oraz konkretnej godziny.

Odzyskiwanie systemu po awarii trwa nie dłużej niż 20 min i odbywa się praktycznie po wykonaniu kilku kliknięć. W razie utraty danych spowodowanej np. uszkodzeniem dysku odzyskanie ważnych danych firmy może okazać się bardzo kosztowne a niekiedy wręcz niemożliwe dlatego warto zastanowić się nad zabezpieczeniem danych strategicznych w firmie lub dowolnym komputerze w domu. Nasza firma wykonuje również systemy reklamowe oparte o sieci bezprzewodowe. Umożliwiamy wyświetlanie dowolnych reklam w dowolnym formacie z wykorzystaniem telewizorów, ekranów przemysłowych, projektorów oraz przy korzystaniu z sieci internetowej np. przez Hot Spot. Zakres najważniejszych usług:

  •     projektowanie sieci komputerowych
  •     modernizacja sieci komputerowych
  •     kompleksowa instalacja sieci komputerowych
  •     sieci przewodowe LAN i bezprzewodowe WI-FI, światłowodowe (jedno i wielomodowe)
  •     okablowanie strukturalne
  •     systemy zabezpieczeń
  •     backup danych i plików
  •     systemy dostępu do plików

Sieci komputerowe LAN WI-FI

Sieci komputerowe LAN WI-FI

Sieci komputerowe LAN WI-FI

Sieci komputerowe LAN WI-FI

Sieci komputerowe LAN WI-FI

Sieci komputerowe LAN WI-FI

Sieci komputerowe LAN WI-FI